Joanna Around the    World

Zapraszam do wspólnej podróży

Gdzie się zatrzymać w Nowym Jorku?

Skoro już wiesz, w jaki sposób ogarnąć loty do Nowego Jorku, to czas pomyśleć o mieszkaniu. To chyba będzie Twój największy wydatek na tym wyjeździe, zaraz po lotach. Mieszkania w NYC są bardzo drogie, nie ma co się oszukiwać. W tym poście wymienię tylko opcje na mieszkanie, które sama rozważałam.

Queens

Prawdopodobnie na Airbnb znajdziesz najtańsze mieszkanie właśnie w Queens. Nam się niestety nie udało. Mieszkania były brzydkie i niewiele tańsze niż bliżej centrum. Wiem natomiast od kolegi (pozdrawiam Cię Borys 🙂), że długie dojazdy do centrum też mają swój urok. Można zobaczyć miasto z zupełnie innej perspektywy.

Brooklyn

Tutaj na Airbnb widziałam jedne z najładniejszych mieszkań. Jest jedno „ale”. Ceną dorównywały, a nawet przewyższały niektóre hotele na Manhattanie. Uznaliśmy więc, że wolimy spać w centrum. Mimo wszystko polecam sprawdzić tam noclegi, ponieważ Brooklyn ma swój niepowtarzalny klimat. Może Ty znajdziesz coś w przystępnej cenie. To miejsce jest o tyle fajne, że jest bardzo blisko Manhattanu, a jego panorama oglądana z Brooklynu jest spektakularna.

Manhattan – Centrum Wielkiego Jabłka

Widok z okna

Ceny hoteli na Manhattanie mają taką rozpiętość, że nawet nie będę próbowała podać przedziału. Powiem po prostu jak to u nas wyglądało. Planując wycieczkę do Nowego Jorku marzyłam o pokoju z widokiem, najlepiej na Central Park, od którego zabraknie mi tchu. Oczywiście, jak możesz się domyślić, stan mojego portfela zweryfikował moje pomysły. Nie byłabym jednak sobą, gdybym nie znalazła jakiegoś kompromisu. No więc, kompromis polegał na tym, że widoku na Central Park nie było, ale było 16. piętro, z przeszkloną ścianą i widokiem na wieżowce. Co prawda tylko na dwa dni, ale był i taki luksus, w Hotelu Courtyard New York Manhattan/Midtown West.

Pierwszy tydzień spędziliśmy natomiast w Holiday Inn w dzielnicy finansowej. Pokój znajdował się na 19. piętrze, ale super widoku nie było, ponieważ inny budynek znajdował się tuż obok. Nie było też przeszklonej ściany, ale było okno. To przecież też się liczy. Pokój był wygodny i chciałam napisać, że czysty, ale przypomniałam sobie o frytce. Frytka została znaleziona pod biurkiem i mimo zgłoszenia, że mamy takową w pokoju, nie została posprzątana. Ale pomijając ten drobiazg, pokój był serio czysty 🙂 Nie oczekiwaliśmy więcej. Jeśli wziąć pod uwagę fakt, że był jednym z najtańszych hoteli na Manhattanie i znajdował się 3 minuty od metra, to jestem w stanie wybaczyć takie przeoczenie. Na Manhattanie można też znaleźć mieszkanie na Airbnb, ale z dużym prawdopodobieństwem będzie ono w piwnicy. Sprawdź dokładnie opis, żeby nie było rozczarowań.

Ile kosztował hotel na Manhatannie?

Oczywiście jesteś w stanie zmniejszyć koszty, mieszkając daleko od Manhattanu. Ale sama/sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, czy wolisz jechać 1,5h do centrum Wielkiego Jabłka, czy wolisz trochę dopłacić na rzecz czasu. Daj znać w komentarzu na co się zdecydowałaś/zdecydowałeś?

2 komentarze do “Gdzie się zatrzymać w Nowym Jorku?

    1. Cieszę się, że mogę pomóc 🙂 Niestety ceny noclegów w NYC bardzo poszły w górę, więc jako alternatywę polecam Ci rozważyć Queens. Jeśli będziesz mieszkać blisko metra to bez problemu dostaniesz się na Manhattan w ciągu 30 – 40 minut, a obecnie można w ten sposób bardzo zaoszczędzić.
      Miłego wyjazdu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *