Joanna Around the    World

Zapraszam do wspólnej podróży

Jak kupić bilety do atrakcji?

Z dwóch poprzednich postów dowiedziałaś/eś się jak kupić loty, oraz gdzie szukać mieszkania. Pewnie już jesteś podekscytowana/y i zastanawiasz się co zobaczyć i gdzie kupić bilety do poszczególnych atrakcji. No i jak to wszystko upchnąć w kilka/kilkanaście dni. Nowy Jork jest miastem oferującym olbrzymią ilość rozrywek. Dlatego można zbankrutować, jeśli chciał(a)byś odwiedzić je wszystkie. Pewnie zabrakłoby Ci również czasu. Jak więc do tego podejść?  Uważam, że warto spisać sobie atrakcje, których nie wyobrażasz sobie pominąć. Masz już listę? To teraz masz kilka opcji.

Kupujesz każdy bilet osobno

W ogóle nie polecam takiego podejścia. Stracisz masę czasu wchodząc na stronę każdego muzeum, czy budynku i szukaniu biletów. Dodatkowo zupełnie się to nie opłaca, bo istnieją specjalne „karnety”, które pozwolą Ci zaoszczędzić trochę pieniędzy.

The New York Pass

Jeśli masz ograniczony czas na zwiedzanie i chcesz zobaczyć jak najwięcej, to może być dobry wybór. Kupujesz karnet na określoną ilość dni i po prostu biegasz od atrakcji do atrakcji. Fajna opcja, bo można odwiedzić dużą ilość miejsc. Być może będzie najbardziej opłacana przy krótkim pobycie.

Go City Pass

To był mój wybór. Dlaczego? Ten karnet pozwala zobaczyć określoną ilość atrakcji. Po zrobieniu swojej listy, co chcę zobaczyć, zdecydowałam się wykupić opcję z dostępem do 7 miejsc. Okazało się, że prawie na każdej atrakcji oszczędzaliśmy około 20%. Przebiegało to również bardzo sprawnie. Wystarczyło pobrać aplikację, a przy wejściu skanowało się tam dostępny QR kod. Dodatkowo na stronie Go City dokładnie informują, czy określone miejsce wymaga wcześniejszej rezerwacji. Jeśli tak, to tłumaczą jak to zrobić. My byliśmy bardzo zadowoleni z tego rozwiązania. Nie kupiliśmy New York Passu, ponieważ uznaliśmy, że mając go będziemy się zmuszać do zobaczenia jak najwięcej, bo przecież ani sekunda nie może przepaść. Nie chcieliśmy być do czegokolwiek zmuszani.

Na którąkolwiek z opcji się zdecydujesz i tak wyjdziesz na tym lepiej, niż kupno pojedynczych biletów. No chyba, że wizyta w jednym miejscu Cię zadowoli. Wtedy faktycznie nie warto bawić się w karnety. Przemyśl sobie dokładnie co chcesz zobaczyć. Czy lepiej ogarnąć to w 3 dni z New York Passem? Czy jednak rozłożysz sobie wizyty na kilka dni i skorzystasz z Go City Passu? Jeśli zrealizujesz to w jeszcze lepszy sposób, zachęcam do podzielenia się nim w komentarzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *