Joanna Around the    World

Zapraszam do wspólnej podróży

Nowy Jork – zaczynamy od lotów

Ostatnio wielu z moich znajomych zastanawia się nad wyjazdem do Nowego Jorku. Dlatego postanowiłam stworzyć serię, która mam nadzieję, przyda się zarówno Tobie, jak i im. Zaczniemy od najbardziej podstawowej kwestii, czyli lotów do Nowego Jorku.  Natomiast jeśli wolisz podróże po Europie, to bardzo polecam Porto, które było moim odkryciem 2020 roku.

Za ile mogę kupić bilet?

Tutaj przedział jest bardzo duży. Wszystko bowiem zależy od tego, jak bardzo jesteś elastyczny/elastyczna. Jeśli chcesz dostosować bilety do własnego terminu, to możesz się liczyć z kosztami 2,5 – 3 tysiące złotych w dwie strony, bez bagażu. A może i nawet więcej. W moim przypadku trochę tak było, że zależało mi na terminie. Chciałam wykorzystać 11 listopada, który jest dniem wolnym. Tak już jest jak człowiek nie dysponuje dużym urlopem 🙂. Za bilet lotniczy zapłaciłam ok. 2,5 tysiąca i leciałam tylko z bagażem podręcznym. Natomiast jeśli możesz się dostosować do terminu, to masz o wiele większe pole manewru. W 2020 roku miałam kupiony bilet z Berlina za 1400 zł od osoby. Ale sam/sama wiesz kto pokrzyżował mi plany. Oczywiście trzeba polować, ale widziałam nawet niższe kwoty.

Skąd mogę polecieć do NYC?

Im bardziej będziesz kombinowała z terminami i miejscami, tym większa szansa na tańszy bilet. Polecam szukać lotów z Warszawy, Berlina, a nawet z Pragi. Ja leciałam z Wrocławia, z przesiadką w Warszawie, ale na jednej rezerwacji Lotu. Rozważałam również opcję z Wrocławia przez Monachium, lub przez Frankfurt. Niestety przesiadka trwająca 1,5h przy locie poza strefę Schengen jest praktycznie skazana na klęskę w postaci spóźnienia na kolejny samolot. Nasza przesiadka w Warszawie trwała 3h i wcale mi się nie dłużyło. A chaos jaki panował ze sprawdzaniem dokumentów, sprawił, że staliśmy 1h w kolejce już po przejściu przez kontrolę paszportową.

Jak kupić bilety?

W obecnej sytuacji na świecie jestem zwolenniczką kupowania biletów bezpośrednio u przewoźnika. Ja zdecydowałam się na LOT, biorąc pod uwagę fakt, że można było bezpłatnie zmienić termin wylotu. Oczywiście pokrywając różnicę w cenie. To nam uratowało tyłek. Dlaczego? Otóż ja, jak to ja, w gorącej wodzie kąpana. Kupiłam bilety, zanim była podana ostateczna data otwarcia USA dla Europy. No bo wiadomo, że jak jest ogłoszenie, że „early November” (wczesny listopad), to będzie to już 4.11 nie? Logika🙂 No więc kupiłam te bilety, a później zmarło mi serce, jak okazało się, że jednak 8.11 to dzień otwarcia. Oj jak ja szybko zmieniałam te bilety na inną datę, z duszą na ramieniu. Ostatecznie wszystko się udało i dopłaciłam tylko 50zł. Dlatego przy takich odległych lotach nie polegam już na pośrednikach. No ale jeśli Tobie to nie straszne i wolisz zapłacić mniej. A później ewentualnie wykłócać się o pieniądze, lub zmiany w rezerwacji, to polecam zapoznać się ze Skyscannerem. Tutaj zazwyczaj znajdziesz najtańszą opcję.

Które lotnisko wybrać w Nowym Jorku.

Nowy Jork posiada 3 główne lotniska: JFK, Newark oraz La Guardia. Ja miałam opcję JFK lub Newark. Zdecydowałam się na JFK, ponieważ gdzieś przeczytałam, że stamtąd podróż do centrum miasta jest najtańsza.
Jeśli brakuje Ci jakiejś informacji w temacie biletów do NYC, to daj znać w komentarzu. Postaram się uzupełnić post w miarę moich możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *