Joanna Around the    World

Zapraszam do wspólnej podróży

Cześć! 

Nazywam się Asia i cieszę się, że tu jesteś!

Jestem programistką od prawie 5 lat, uwielbiam podróże i dopiero teraz mam zamiar wykorzystać to, co daje mi moja praca, czyli workation – praca zdalna i trochę wakacji, nie tylko w Polsce. Wszystko oczywiście z głową i na tyle ile sytuacja pozwoli bezpiecznie podróżować. 

Moje podróże na własną rękę zaczęły się tak naprawdę, gdy byłam na 4. roku studiów i postanowiłam pojechać do Serbii na kurs organizowany przez BEST (Board of European Students of Technology). Już w trakcie planowania podróży okazało się, że dostanie się do Nis nie jest takie proste, a raczej nie takie tanie, jeśli chce się szybko. Dlatego razem z koleżanką pojechałyśmy do Serbii przez Włochy, a dokładniej Mediolan i Como.

Podróżowałam zarówno budżetowo, gdzie np. przez 3 dni w Londynie na obiad jadłam bułeczki mleczne przywiezione z Polski, na all inclusive z rodzinką na Majorce, czy odrobinę luksusowo, z basenem na 31 piętrze w Bangkoku. Mam za sobą również podróż solo, bo chciałam zobaczyć jak to będzie i czy sobie poradzę. Okazało się ostatecznie, że skorzystałam z Couchsurfingu w Lecce (Włochy) i w ogóle nie byłam samotna, no może poza jednym porankiem, ale była to super przygoda, którą może jeszcze kiedyś powtórzę.

Moją ukochaną destynacją europejską są Włochy, mogę tam wracać co chwilę. Dlatego też w 2019 roku byłam tam 5 razy, a mój kolega z Neapolu, Mario, śmieje się, że widziałam więcej miejsc w jego kraju, niż on sam. Kocham makaron, wino i gelato!

Kocham samo planowanie wycieczki, zdarza mi się to robić jeszcze w trakcie podróży. Już wtedy planuję kolejną, przez co mój chłopak dostaje białej gorączki. To trochę pokazuje, że cierpię na FOMO (fear of missing out), czyli lęk, że coś mnie ominie, z którym ostatnio walczę i staram się nie planować co będę robiła od A do Z.

Odkąd podróżuję częściej, miałam takie poczucie, że zdjęcia z wycieczki nie są wystarczające do utrzymania wspomnień. Chciałabym żeby ten blog był miejscem, gdzie je zachowam, a jednocześnie Ty znajdziesz polecenia i pomysły do zastosowania w Twoich podróżach. 

Mam nadzieję, że właśnie planujesz, albo już wyruszasz w podróż moimi śladami 🙂